Εδώ και επτά χρόνια, το άγαλμα ενός δαίμονα τρομοκρατούσε παιδιά και μεγάλους στο πάρκο του χωριού Σέλορον, έξω από το Τζέιμσταουν της Νέας Υόρκης. Το συγκεκριμένο άγαλμα υποτίθεται ότι απεικόνιζε την Λουσίλ Μπολ, που μεγάλωσε εκεί. Για τη «Scary Lucy», όπως (καθόλου στοργικά) την αποκαλούν οι κάτοικοι του Σέλορον έχουμε γράψει στο παρελθόν. Και από το περασμένο Σάββατο ένα νέο χάλκινο άγαλμα, που αυτή τη φορά μοιάζει με άνθρωπο και πιο συγκεκριμένα με την αγαπητή αμερικανίδα κωμικό, βρίσκεται στην ίδια θέση. Και όλοι είναι ευχαριστημένοι· η γλύπτρια Κάρολιν Πάλμερ, που επιλέχθηκε μέσω διαγωνισμού ανάμεσα σε 65 συναδέλφους της, οι κάτοικοι που είχαν ξεκινήσει μέσω facebook την καμπάνια «We Love Lucy! Get rid of this statue», οι τοπικές αρχές που δεν θα δεχτούν άλλα παράπονα. Οσο για τη Scary Lucy, δεν βρήκε το τέλος της στις φλόγες κάποιου χυτηρίου (ή της Κόλασης), αλλά μετακινήθηκε σε άλλη, απομακρυσμένη γωνιά του πάρκου, όπου θα συνεχίσει να τρομάζει τα παιδιά που δεν τρώνε όλο το φαγητό τους.
Δημοφιλή
- 1
Μύκονος: Αυτοψία της Daily Mail στο διαβόητο «εστιατόριο της κλοπής» - Εκεί που μία γαρίδα φθάνει να κοστίζει 87 ευρ
- 2
To παραμυθένιο love story της πριγκίπισσας Λεονόρ με νεαρό ισπανό ποδοσφαιριστή της Μπαρτσελόνα
- 3
Φωτιά στην Κρήτη: Πετούσαν πέτρες στο ελικόπτερο της πυροσβεστικής
- 4
Λάρισα: Αυτός είναι ο λόγος που... εκατομμύρια έντομα έχουν κάνει «επιδρομή»
- 5
Θρίλερ με νεκρό 71χρονο Γερμανό στην Ηλεία – Ο καβγάς με τον γείτονα και η έκρηξη που ισοπέδωσε στο σπίτι του -