Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στην Δράμα, παρουσία περίπου 6.000 θεατών, η Δόξα Δράμας νίκησε εύκολα με 4-0 τον ΠΑΟΚ, ο οποίος όμως είχε παραταχθεί με πολλούς παίκτες της Κ 20 και με μοναδικές παρουσίες από την πρώτη ομάδα τους Κοροβέση και Τιάμ, αλλά και τους νεαρούς Δεληγιαννίδη και Δημητριάδη.
Ο Σενεγαλέζος Τιάμ έκανε την πρώτη του εμφάνιση για 55 λεπτά, αλλά έδειξε ανέτοιμος και ασφαλώς χρειάζεται αρκετές μέρες προπονήσεων για να φθάσει σε ικανοποιητικό επίπεδο.
Στο 40΄ η Δόξα άνοιξε το σκορ, με τον Καρλόπουλο να παίρνει την μπάλα από σέντρα του Κουρτεσιώτη και να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κάνοντας το 1-0.
Στο 53? ο Κουρτεσιώτης εκανε την σέντρα από τα αριστερά, με τον Γιόνδη να παίρνει την κεφαλιά και να κάνει το 2-0.
Στο 64′ ο Σάντος βρήκε τον Ιότι, έξω από τη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ, που σούταρε και πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του.
Το τελικό 4-0 σημείωσε ο Γαϊδαρτζής με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από λάθος στην άμυνα του «Δικεφάλου».
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης):
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς):