Εξαιρετικό παιχνίδι για τη Λίβερπουλ που νίκησε στο ανακαινισμένο Ανφιλντ τη Λέστερ 4-1 στην τέταρτη αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Στο 13′ ο Φιρμίνο άνοιξε το σκορ, ενώ στο 31′ ο Μανέ σκόραρε για το 2-0. Ενα λάθος του Λούκας στο 38′ έδωσε την ευκαιρία στον Βάρντι να σκοράρει σε κενή εστία και να μειώσει σε 2-1. Στο β’ μέρος, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ πέτυχε ακόμα δύο γκολ με τους Λαλάνα (56′) και Φιρμίνο (89′).

Η Αρσεναλ προβλημάτισε ξανά, αλλά με ένα πέναλτι του Καθόρλα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε 2-1 τη Σαουθάμπτον στο «Εμιρεϊτς».

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Τότεναμ στο «Μπριτάνια», συντρίβοντας 4-0 την ουραγό Στόουκ Σίτι, με τον Χάρι Κέιν να σκοράρει για πρώτη φορά στο εφετινό πρωτάθλημα.

Αξιοσημείωτη και η πρώτη φετινή νίκη της Γουότφορντ, που επικράτησε 4-2 στο «Λόντον Στέιντιουμ» της Γουέστ Χαμ, με τον Χοσέ Χολέμπας να σημειώνει με πολύ ωραίο σουτ το τέταρτο τέρμα της ομάδας του.