Τώρα (τους) βλέπουν αλλιώς
Δεν βρίσκονται πουθενά στον κόσμο οπαδοί σαν τους Ελληνες. Τη μία έτσι, την άλλη αλλιώς. Με εντελώς εύθραυστη ψυχοσύνθεση. Τι έλεγαν μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές; Στο Λιμάνι εκθείαζαν τον Μπέντο γιατί μάζεψε τον Ολυμπιακό, κυρίως με την τακτική του να διατηρεί το ίδιο σχήμα, άρα να αποκτά ομοιογένεια το σύνολο. Τώρα, του χρεώνουν πολλές αλλαγές, πειράματα και αδυναμία να ταιριάξει συγκεκριμένα πρόσωπα στην ενδεκάδα! Στον Παναθηναϊκό ο Στραματσόνι ήταν κόουτς με δυνατότητες και εναλλακτικές λύσεις, αλλά αυτές τις ημέρες υπάρχουν διαρροές ότι λειτουργεί καλύτερα ως τεχνικός διευθυντής παρά ως προπονητής.
Οσο για τον Κετσπάγια, από κει που υποστήριζαν ότι χτίζει μια συμπαγή ομάδα, προκύπτουν διαπιστώσεις περί αδυναμίας ύπαρξης επιθετικού πλάνου και παράλληλα δυσκολίας να εμπνεύσει τους ποδοσφαιριστές. Ο δε Ιβιτς, βγαίνει έξω από το κάδρο των συζητήσεων, ακούς όμως για το πώς διαχειρίζεται το ρόστερ του ΠΑΟΚ και τον τρόπο που καλείται να βρει προκειμένου να λυθεί το θέμα της δυστοκίας. Λέτε την επόμενη αγωνιστική να εξαχθούν νέα συμπεράσματα;
Και επίσημα αναλαμβάνει οσονούπω πρόεδρος στον ΠΑΟΚ. Εξηγώντας την απόφασή του είπε μεταξύ άλλων πως ελήφθη «ύστερα από βαθιά σκέψη και αποτυπώνει έναν ισχυρό συμβολισμό. Θέλω να είμαι ο πρόεδρος που θα οδηγήσει την ΠΑΕ ΠΑΟΚ σε ένα νέο, αναγεννημένο, καθαρό και υγιές ποδοσφαιρικό πλαίσιο στην Ελλάδα, μετά τις εκλογές της ΕΠΟ. Θέλω να είμαι εκείνος που θα επιμεριστώ ευθύνες για την πραγματική αναγέννηση της ομάδας μας».