Η Γεωργία δημιούργησε την έκπληξη της βραδιάς αποσπώντας ισοπαλία 1-1 στο Κάρντιφ από την Ουαλία, που παρότι προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό με τον Μπέιλ δεν κατόρθωσε να διατηρήσει το αποτέλεσμα ως το τέλος. Η Γεωργαία ισοφάρισε με τον Οκριασβίλι στο 57′.

Δύσκολη νίκη της Ιταλίας στα Σκόπια επί της ΠΓΔΜ με 3-2. Η Ιταλία προηγήθηκε με τον Πελότι (24′), αλλά οι γηπεδούχοι σε τρία λεπτά (Νεστορόφσκι 57′, Χασάνι 59′), ανέτρεψαν το σκορ. Τη λύση για την ιταλική ομάδα έδωσε ο Ιμόμπιλε που ισοφάρισε στο 75′ και πέτυχε το γκολ της νίκης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το Ισραήλ «λαχτάρισε» στο «Σάμι Οφέρ» της Χάιφα απέναντι στο Λιχτενστάιν αλλά νίκησε 2-1, ενώ για τον 9ο όμιλο με γκολ του Μάντζουκιτς η Κροατία έφυγε με το «διπλό» από το Ολυμπιακό Στάδιο του Ελσίνκι και η Ουκρανία επιβλήθηκε εύκολα 3-0 του Κοσόβου, παίζοντας ως γηπεδούχος στην Κρακοβία.