Τη δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα (και πρώτη εντός έδρας) πανηγύρισε ο Παναιτωλικός. Οι Αγρινιώτες επικράτησαν εύκολα της Κέρκυρας με 4-0, στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το ματς από το πρώτο δεκάλεπτο.

Τα γκολ του Τομανέ στο 5΄ και του Μάρκος Πάουλο στο 7΄ έβαλαν τις βάσεις για την άνετη νίκη των γηπεδούχων, που έλεγχαν το παιχνίδι σε ‘ολη τη διάρκεια του και πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα στο β΄ ημίχρονο, με τον Μάρκος Πάουλο (56΄) και τον Ρόσα (82΄). Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, με εξαίρεση το δοκάρι του Ζορμπά στο 69΄

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Μιγκέλ Ροντρίγκες, Κούσας, Τομανέ, Κλέσιο, Φερέιρα (63′ Καμαβουάκα), Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Τσοκάνης, Λεντέσμα (67′ Φάρλεϊ Ρόσα), Ουαρντά (76′ Μουνόζ).

ΚΕΡΚΥΡΑ: Αραμπατζής, Ντιμιτρόφσκι, Γεωργίου, Ζορμπάς, Σπίνουλας, Ανδρεόπουλος, Σιόντης, Ιωάννου, Επστάιν (45′ Κόντος), Ντιόγκο (62′ Ζαραδούκας), Τουράμ (45′ Παμλίδης).