Με αντιπροσωπεία της Οικονομικής και Κοινωνικής Επιτροπής (ΟΚΕ) υπό τον πρόεδρό της Γιώργο Βερνίκο συναντήθηκε χθες ο αντιπρόεδρος της Κυβέρνησης Γιάννης Δραγασάκης, ο οποίος υπογράμμισε «τη σημασία του κοινωνικού διαλόγου, ιδιαίτερα μάλιστα όταν έχει προηγηθεί πολυετής περίοδος βαθιάς ύφεσης με οδυνηρές επιπτώσεις για την οικονομία και την κοινωνία». Η συνάντηση, όπως έμαθα, ολοκληρώθηκε με τη δρομολόγηση εξειδικευμένης τεχνικής συνεργασίας ανάμεσα στην ΟΚΕ και στις επιστημονικές ομάδες των Κυβερνητικών Συμβουλίων Οικονομικής και Κοινωνικής Πολιτικής, στα οποία προεδρεύει ο Δραγασάκης.
![[Μικροπολιτικός] Συνεργασία για τον κοινωνικό διάλογο](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2016/11/27168253_EV_JP_101116_OKE_DRAGASAKHS6.jpg)