Νέα γκέλα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ. Το 1-1 με την Εβερτον ήταν η ένατη εφετινή ισοπαλία στην έδρα της, αλλά και για αυτό φρόντισε ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς ο οποίος ισοφάρισε με πέναλτι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο είχε 18 τελικές, δύο δοκάρια (Ερέρα και Πογκμπά), ενώ και ο τερματοφύλακας της Εβερτον, Ρόμπλες, ήταν αποτελεσματικός όσες φορές χρειάστηκε. Η Εβερτον προηγήθηκε στο 22′ με γκολ του Φιλ Γιαγκελκα, στο 71΄ακυρώθηκε γκολ του Ιμπραΐμοβιτς ως οφσάιντ (οριακή φάση), ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ασλέϊ Ουίλιαμς απέκρουσε με το χέρι σουτ του Λουκ Σο. Ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι, απέβαλε τον αμυντικό της Εβερτον και ο σουηδός επιθετικός της Γιουνάιτεντ νίκησε τον Ρόμπλες ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Η Λέστερ πέτυχε την πέμπτη συνεχόμενη νίκη της με τον Kρεγκ Σαίξπηρ στον πάγκο. Οι αλεπούδες με γκολ των Σλιμανί (69′) και Βάρντι (78′) νίκησαν στο Κινγκ Πάουερ την Σάντερλαντ 2-0 και ουσιαστικά εξασφάλισαν την παραμονή τους.

Στα άλλα ματς:Μπέρνλι-Στόουκ Σίτι 1-0(59΄ Μπόιντ),Γουότφορντ-Γουέστ Μπρομ 2-0(13΄ Νιανγκ, 49΄ Ντίνεϊ).