Ενας βαθμός ήταν αρκετός για τον Πανιώνιο, σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Ξάνθης στην Τρίπολη, για να κλειδώσει η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς τη συμμετοχή της στα πλέι οφ. Οι γηπεδούχοι στο χθεσινό ματς έχασαν τη συγκέντρωσή τους και ξόδεψαν το πρώτο ημίχρονο ύστερα από το γρήγορο γκολ του Πλατανιά. Ο Γιακουμάκης στο 10ο λεπτό του αγώνα σημείωσε το 11ο γκολ του στο φετινό πρωτάθλημα και με το 0-1 σοκάρισε τον Πανιώνιο.

Πρωταγωνιστής όμως του αγώνα ήταν ο διαιτητής Σελίμος. Στο 60′ δεν είδε πέναλτι του Καρυπίδη στον Τασουλή και ανακάλυψε άλλο στο 64′ σε ακούσιο χέρι του αμυντικού των φιλοξενουμένων. Ο Μπεν ευστόχησε και έκανε το 1-1, ενώ στο 87′ ο ίδιος είχε την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στον Πανιώνιο.