Το πρόγραμμα, σύμφωνα με όσα συζητήθηκαν στο ΚΑΣ, διαμορφώνεται ως εξής ( όπως θα διαπιστώσουν οι θαμώνες για μια ακόμη φορά σημειώνεται ανακύκλωση προσώπων που εμφανίζονται τα τελευταία χρόνια):
30/8 Θεατρικός Οργανισμός Κύπρου, «Πέρσες» του Αισχύλου
31/8 Καμεράτα – Ελληνικό Φεστιβάλ, «Σουίνι Τοντ, ο δαιμόνιος κουρέας της οδού Φλιτ»
1/9 Αφιέρωμα στον Λέοναρντ Κοέν
2/9 «Κάρμεν» του Αντόνιο Γκάντες
3/9 Tindersticks
5/9 Εθνικό Θέατρο, «Ειρήνη» του Αριστοφάνη
6/9 «Tango del Sur», μουσικοθεατρική παράσταση – αφιέρωμα στην πορεία του τάνγκο
8/9 Ελληνικό Φεστιβάλ – Venus AE, «Οιδίπους επί Κολωνώ» του Σοφοκλή
9/9 «Αλέξης Ζορμπάς», μουσική Μ. Θεοδωράκης, σκηνοθεσία Στ. Φασουλής,
11/9 Ελληνικό Φεστιβάλ, «Βάκχες» του Ευριπίδη
12/9 «Σταμάτης Κραουνάκης, «Τα λαϊκά μου τραγούδια 1980-2017. Σε σπίτια με μωσαϊκά με τη Γιώτα Νέγκα».
13-14/9 Εθνική Λυρική Σκηνή, «Γκαλά όπερας για τα 40 χρόνια από τον θάνατο της Μ. Κάλλας».
15/9 Εθνική Λυρική Σκηνή, «Ερωτόκριτος»
17-18/9 Χορός – αφιέρωμα στον Μορίς Μπεζάρ
19-20/9 Μπαλέτα Μπολσόι
22/9 Κρατική Ορχήστρα Αθηνών, «Rock the Opera».
23/9 «Γκαλά 1.001 αστέρων», με τον Μάριο Φραγκούλη
24/9 «Σταύρος Ξαρχάκος – Αλκηστις Πρωτοψάλτη. Η συνάντηση»
26/9 Ελληνικό Φεστιβάλ, «Αμύντας», σε σκηνοθεσία Σπύρου Ευαγγελάτου
27/9 Συναυλία Νταλάρα – Μαχαιρίτσα – Κότσιρα για το «Μαζί για το Παιδί»
29/9 Το Σπίτι του Ηθοποιού. «Περιπλανώμενοι θεατρίνοι» με τη Φωτεινή Δάρρα
30/9 «Μάνος Χατζιδάκις, Ελλάς η χώρα των ονείρων» με την Ελεωνόρα Ζουγανέλη
1/10 Σύλλογος Αγχιαλιτών Αθήνας. «Ενα τραγούδι για τη Θράκη» με τους Μ. Μητσιά, Χρ. Αηδονίδη, Δ. Μπάση, Κ. Μακεδόνα, Ελ. Βιτάλη, Β. Δημούδη και την Εστουδιαντίνα Ν. Ιωνίας
2/10 «100 χρόνια Σωματείο Ελλήνων Ηθοποιών»
4/10 «Sissi – Οnce upon a time of the emperor» με τα μπαλέτα της Ουγγαρίας ExperiDance και την Budapest Gipsy Symphony Orchestra
5/10 Βανέσα Μέι
6/10 Δημοτικό Θέατρο Πειραιά, «Καλιγούλας»
7/10 Εκδήλωση της κυπριακής πρεσβείας
8/10 «Terranima», παράσταση σύγχρονου χορού με ζωντανή μουσική από την ομάδα Dacipoli Dance
9/10 Αφιέρωμα στον Μίκη Θεοδωράκη