«Παγερά αδιάφορος ο ελληνικός λαός απ’ το θέατρο παραλόγου του Βαρουφάκη για λόγους δημοσιότητας», μας είπε χθες ο Νίκος Παππάς. Προφανώς, μιας και τα μισά από όσα λέει ο Γιάνης να ισχύουν, ο ίδιος εμφανίζεται ολίγον άσχετος, ολίγον φαφλατάς, με μοναδικό του πραγματικό προτέρημα το ότι κάθεται «εκ δεξιών του πατρός» Αλέξη Τσίπρα. Μαθαίνω ότι δεν είναι ο μόνος εντός Μαξίμου και Κουμουνδούρου βαθιά ενοχλημένος από τα όσα γράφει ο πρώην υπουργός Οικονομικών –και πώς να είναι, άλλωστε, μιας και οι μισοί παρουσιάζονται ως «πιόνια» της τρόικας και οι υπόλοιποι ως διαπραγματευτικά αναλφάβητοι, που κοιτούν μόνο τα μικροκομματικά τους συμφέροντα. Γι’ αυτό παιδιά, προσοχή: «Είμαστε αυτό που προσποιούμαστε, γι’ αυτό πρέπει να προσέχουμε τι προσποιούμαστε» (Κερτ Βόνεγκατ, «Μητέρα Νύχτα»).
- Κιλκίς: Χωρίς ενεργό μέτωπο η φωτιά – Αποκαταστάθηκε η λειτουργία του τελωνείου των Ευζώνων
- Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν: Θα συνεχίζει να βρίσκεται στο τιμόνι της Κομισιόν; Οι εκτιμήσεις για την ψηφοφορία
- Καλοκαίρι στο Νότο: Βεντέτα με τις γιαγιάδες της Κρήτης άνοιξαν οι παππούδες – Μπροστάρης ο Ηλίας Μαμαλάκης