Την Πέμπτη το βράδυ ο Σταύρος Θεοδωράκης πέρασε μια βόλτα από το Μενίδι. Τα κορίτσια, που έπιναν καφέ σε μαγαζί της πλατείας, είπαν στον Σταύρο ότι πλέον νιώθουν πολύ ασφαλή στη γειτονιά τους, καθώς είναι έντονη και διαρκής η παρουσία της Αστυνομίας. Λίγο νωρίτερα, μια κομμώτρια με ράστα, του εξηγούσε πώς κατάφερε να είναι πετυχημένο το μαγαζί της εν μέσω κρίσης –το κόλπο λέγεται χαμηλές τιμές.
- Κιλκίς: Χωρίς ενεργό μέτωπο η φωτιά – Αποκαταστάθηκε η λειτουργία του τελωνείου των Ευζώνων
- Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν: Θα συνεχίζει να βρίσκεται στο τιμόνι της Κομισιόν; Οι εκτιμήσεις για την ψηφοφορία
- Καλοκαίρι στο Νότο: Βεντέτα με τις γιαγιάδες της Κρήτης άνοιξαν οι παππούδες – Μπροστάρης ο Ηλίας Μαμαλάκης