Ισόπαλο 0-0 τέλειωσε το παιχνίδι Απόλλωνα-ΠΑΟΚ στη Ριζούπολη με το οποίο έπεσε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στη Super League. Για τον ΠΑΟΚ είναι η δεύτερη ισοπαλία στο εφετινό πρωτάθλημα, ενώ η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ολοκλήρωσε τη συνάντηση με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Χουάρες στο 32ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ είχε αρκετές φάσεις για γκολ στο α’ μέρος, αλλά ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικός ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα, Ιβάν Τσόβιτς. Αντίθετα στο β’ μέρος, χρειάστηκε να φτάσουμε στις καθυστερήσεις για να δημιουργήσει δύο καλές ευκαιρίες. Στην πρώτη το σουτ του Μακ προσέκρουσε στο δοκάρι και λίγο αργότερα ο Λέοβατς σούταρε άουτ από καλή θέση. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είχε δοκάρι (με τη βοήθεια του Τσόβιτς) και στο α΄μέρος, σε καταπληκτικό σουτ του Μπίσεσβαρ. Ο Απόλλωνας σωστά οργανωμένος στην άμυνα κατάφερε παρότι είναι αριθμητικό μειονέκτημα να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας.

Απόλλων Σμύρνης (Άκης Μάντζιος): Τσόβιτς, Κύργιας, Ντάσιος, Μπίτζιμιν, Βαλλιάνος, Κονέ (92’ Μενδρινός), Κοντοές, Χουάρες, Αλμπάνης (78’ Μάατσεν), Σιατραβάνης (92’ Ελμπάζ), Καστιγέχος

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Ρέι, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Λέοβατς, Κάνιας (63’ Κάτσε), Πέλκας (46’ Μαουρίτσιο), Τζάλμα Κάμπος, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ (72’ Μακ), Πρίγιοβιτς