Ο Ασλεϊ Γιανγκ σκόραρε ύστερα από 18 μήνες και ήταν ο πρωταγωνιστής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 4-2 επί της Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα, στο Βικαρέιτζ Ρόουντ. Ο 32χρονος μέσος πέτυχε δύο γκολ (19′ και 25′), το δεύτερο με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ. Το 3-0 σημείωσε ο Μαρσιάλ (31′), ενώ η Γουότφορντ αντέδρασε στα τελευταία 15 λεπτά του ματς. Μείωσε με τους Ντίνι (77′) και Ντουκουρέ (84′), αλλά ο Λίνγκαρντ δύο λεπτά αργότερα καθάρισε το παιχνίδι.

Υστερα από 15 χρόνια η Λέστερ νίκησε στο Κινγκ Πάουερ την Τότεναμ (2-1), η οποία μένει μακριά από την κορυφή.

Σε άλλα ματς στην Πρέμιερ Λιγκ: Μπράιτον – Κρίσταλ Πάλας 0-0, Γουέστ Μπρομ – Νιούκαστλ 2-2.

Εκπληξη: Η Πορντενόνε, ομάδα της Γ’ κατηγορίας, έκανε τη σούπερ έκπληξη στον 4ο γύρο του ιταλικού Κυπέλλου, καθώς απέκλεισε την Κάλιαρι στη Σαρδηνία με 2-1 και έκλεισε ραντεβού στη φάση των 16 με την Ιντερ. Επίσης, η Τσιταντέλα που αγωνίζεται στη Β’ Ιταλίας απέκλεισε τη ΣΠΑΛ (2-0) και θα αντιμετωπίσει στη συνέχεια τη Λάτσιο.

Αποτελέσματα για τη 15η αγωνιστική στη Γαλλία: Αμιάν – Ντιζόν 2-1, Στρασβούργο – Καέν 0-0, Μπορντό – Σεντ Ετιέν 3-0.