Η Ιντερ ανέβηκε στην κορυφή της Serie A μετά από 15 αγωνιστικές. Με πρωταγωνιστή τον Ιβάν Πέρισιτς, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ νίκησε στο Σαν Σίρο την Κιέβο 5-0.

Άνετη νίκη πέτυχε και η Φιορεντίνα επί της Σασουόλο, ενώ η Μπολόνια, χωρίς τον Βασίλη Τοροσίδη στην αποστολή, «έσωσε την παρτίδα» στο τέλος, με το 1-1 επί της Κάλιαρι.

Νέο σοκ για τη Μίλαν, η οποία δεν κατάφερε να νικήσει στην έδρα της ουραγού της βαθμολογίας, Μπενεβέντο (2-2), η οποία κατέκτησε τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα χάρη σε γκολ του τερματοφύλακά της στις καθυστερήσεις!

Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο (ντεμούτο στον πάγκο) προηγήθηκε με το γκολ του Μποναβεντούρα (38′), οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Πούσκας στο 50′ και ο Κάλινιτς στο 57′ έδωσε και πάλι προβάδισμα στη Μίλαν. Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπενεβέντο ισοφάρισε με κεφαλιά του τερματοφύλακα Αλμπέρτο Μπρινόλι ο οποίος είχε προωθηθεί σε εκτέλεση φάουλ.

Ο Μπρινόλι έγινε ο πρώτος τερματοφύλακας που σκοράρει στην Α’ Ιταλίας, μετά τον Μάσιμο Ταΐμπι της Ρετζίνα, το 2001.

Η Μίλαν αγωνίζονταν από το 75ο λεπτό με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ρομανιόλι.

Αλλα αποτελέσματα την Κυριακή:Μπολόνια-Κάλιαρι 1-1(81΄ Ντέστρο – 42΄ Ζοάο Πέδρο),Φιορεντίνα-Σασουόλο 3-0