Σούπερ έκπληξη στους χθεσινούς προημιτελικούς του Λιγκ Καπ στην Αγγλία. Η Μπρίστολ Σίτι, ομάδα της Τσάμπιονσιπ (3η στη βαθμολογία, διεκδικεί άνοδο στην Πρέμιερ), απέκλεισε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (2-1) με γκολ που πέτυχε ο Κόρεϊ Σμιθ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Είναι η τρίτη φορά στην ιστορία της που θα βρεθεί στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Στο άλλο ματς, ο Μοράτα «καθάρισε» για την Τσέλσι (2-1) αμέσως μετά την ισοφάριση της Μπόρνμουθ, στις καθυστερήσεις.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Η Μπάγερν νίκησε στην Αλιάντς Αρένα την Ντόρτμουντ 2-1 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου, μαζί με τη Λεβερκούζεν (1-0 την Γκλάντμπαχ) και τη Βέρντερ Βρέμης (3-2 τη Φράιμπουργκ).

ΙΤΑΛΙΑ: Η Γιουβέντους νίκησε 2-0 την Τζένοα (Ντιμπάλα, Ιγκουαΐν), προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου και θα αντιμετωπίσει την Τορίνο (2-1 στο Ολίμπικο τη Ρόμα).