Τη μάχη που έδωσε με τον καρκίνο και τη νίκη που πέτυχε για τη ζωή του περιγράφει ο Τάσος Κωστής. Ο γνωστός ηθοποιός μίλησε στον Σκάι για το σοβαρό πρόβλημα υγείας που πέρασε ανφέροντας ότι το δύσκολο διάστημα ήταν στο πλευρό του η γυναίκα του.
«Γνώρισα τη γυναίκα μου στα 28 μου. Βρήκα τη γυναίκα μου που ήταν 21 και παντρεύτηκα. Πέρασα και ένα πρόβλημα υγείας, στο οποίο η γυναίκα μου ήταν δίπλα μου. Εγώ και η γυναίκα μου το περάσαμε μαζί.
Ήταν σοβαρό. Πολύ σοβαρό. Αυτό που έχει όλος ο κόσμος. Ήταν καρκίνος στο έντερο. Δε φοβήθηκα. Με την έννοια ότι είπα “πολεμιέται; Πολεμιέται! Το πολεμάω; Το πολεμάω!” Ωραία. Υπομονή το κεφάλι κάτω και πάμε στη σειρά μας στο δημόσιο νοσοκομείο», είπε χαρακτηριστικά ο ηθοποιός.
- Ιμάν Κελίφ: Η Διεθνής Ομοσπονδία Πυγμαχίας ζητάει να αποδείξει πως είναι γυναίκα
- Παπανικολάου για Εθνική μπάσκετ: «Θα χαμογελάσω γιατί η Ελλάδα έδειξε πως μπορεί να κοιτάξει στα μάτια πολύ μεγάλες ομάδες»
- Κορονοϊός: Ασυνήθιστα υψηλή η κυκλοφορία του ιού – Έως και 20 φορές περισσότερα κρούσματα από όσα καταγράφονται