Με γκολ του Αντρε Σίλβα στο 48′ η Πορτογαλία νίκησε 1-0 την Ιταλία στο Ντα Λουζ της Λισαβόνας σε αγώνα για τη Λιγκα 1, του Nations League.

Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος, χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο, στάθηκε καλύτερα από την Ιταλία και είχε περισσότερες «καθαρές» φάσεις για γκολ. Η Ιταλία με τον Ρομπέρτο Μαντσίνι στον πάγκο δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.

Απίστευτη ανατροπή για την Τουρκία στη Στοκχόλμη σε αγώνα για τη Λίγκα 2. Η Σουηδία προηγήθηκε 2-0 (με Τελίν και Κλάεσον), όμως, η τουρκική αμάδα όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά πήρε τη νίκη με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Man of the match για τους Τούρκους ήταν ο 25χρονος μέσος της Γαλατασαράι, Εμρέ Ακμπάμπα, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 62΄ αντί του Τοπάλ και με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά (88′ και 90+2) «υπέγραψε» το «διπλό» της ομάδας του.

Τα αποτελέσματα στη Λίγκα 3: Μαυροβούνιο-Λιθουανία 2-0, Σερβία-Ρουμανία 2-2, Σκωτία-Αλβανία 2-0.

Στα παιχνίδια της Λίγκα 4 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα: Ανδόρα-Καζακστάν 1-1, Κόσοβο-Νησιά Φερόε 2-0,Μάλτα-Αζερμπαϊτζάν 1-1.