Η Μπέτις είχε κάποιες δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Ντούντελανζ, αλλά στην επανάληψη ανέβασε ρυθμό, είδε πιο σοβαρά το παιχνίδι και τελικά νίκησε εύκολα με 3-0, ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση του 6ου ομίλου, πίσω από τη Μίλαν.

Ύστερα από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν», οι Ισπανοί κατόρθωσαν να «ξεκλειδώσουν» την αντίπαλη άμυνα με τον Τόνι Σανάμπρια στο 56ο λεπτό. Ο Τζοβάνι Λο Σέλσο διπλασίασε στο 80΄ και ο Κριστιάν Τέγιο διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 88΄.

Ο Σκωτσέζος διαιτητής της αναμέτρησης, Άντριου Ντάλας, έδειξε κίτρινη κάρτα στους Σανάμπρια (Μπέτις), Κρούσκα, Γιορντάνοφ και Ελ Χρίτι (Ντούντελανζ).

ΜΠΕΤΙΣ (Κίκε Σετιέν): Ρόμπλες, Χάβι Γκαρθία, Μπάρτρα, Σέρχιο Λεόν (82΄ Κάπτουμ), Ινούι (72΄ Χοακίν), Σανάμπρια, Τέγιο, Σίδνεϊ, Καρβάλιο, Γκουαρδάδο (60΄ Λο Σέλσο), Μπαραγκάν.

ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ (Ντίνο Τοπμέλερ): Φρίσινγκ, Σνελ, Κρούσκα, Σινάνι (82΄ Πόκαρ), Στολτς (76΄ Κένια), Κουτιριέ, Γιορντάνοφ, Πρεμπέ, Μελίς (66΄ Στουμπφ), Ελ Χρίτι, Τουρπέλ.