Η Ρωσία έκανε το αποφασιστικό βήμα για την άνοδο στη League A του Nations League, μετά τη νίκη με 2-0 επί της Τουρκίας στο Σότσι. Η ομάδα του Στάνισλαβ Τσερτσέσοφ, που πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τους Νοϊστάντερ και Τσερίσεφ, έφτασε στους 7 βαθμούς, αφήνοντας τους Τούρκους στους 3 και τους Σουηδούς (έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο) στον 1.

Ρουμανία και Σερβία έμειναν στο 0-0 στο Βουκουρέστι, με τους «πλάβι» να χάνουν μεγάλη ευκαιρία για τη νίκη. Στο 44΄ ο Γκάμπριελ Τάμας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα κάνοντας ταυτόχρονα πέναλτι, αλλά ο Ντούσαν Τάντιτς δεν κατόρθωσε να παραβιάσει την εστία του Τσιπριάν Ταταρουσάνου. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος των Σέρβων, αλλά οι γηπεδούχοι αμύνθηκαν σωστά και κράτησαν το «μηδέν».

Τα αποτελέσματα στη League D: Αζερμπαϊτζάν-Μάλτα 1-1,Νησιά Φερόε-Κόσοβο 1-1.