Βασιζόμενος στην τριάδα των Αμερικανών Μπέρι, Χάρις και Τέιλορ, ο Πανιώνις πήρε μία σπουδαία νίκη, επί του Άρη, 70-66, στο κλειστό της Νέας Σμύρνης. Ο Πανιώνιος που πήρε το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα, είχε προηγηθεί και με +16 (45-29) στο 18ο λεπτό χάρη σε τρίποντα από Μπέρι και Χάρις, ενώ όταν δεν… κάρφωνε ο Τέιλορ κέρδιζε φάουλ μέσα στη ρακέτα.

Στην 4η περίοδο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την αντεπίθεσή τους, μείωσαν στον πόντο (65-64) με τρίποντο του Μποχωρίδη στα 2:54΄΄. Ο Πανιώνιος απάντησε με τρίποντο του Χάρις με εναπομείναντα χρόνο 1:21. Μετά από 1/2 βολές του Καϊζερ, Μπελ και Τζόουνς αστόχησαν σε προσπάθεια για τρίποντο, αλλά ο Τζόουνς στο 39:53 πήγε στην γραμμή των βολών, ευστόχησε στη βολή, αστόχησε επίτηδες στη δεύτερη, με τον Τέιλορ να παίρνει το ριμπάουντ και τον Τζοουνς εν συνεχεία να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 24-22, 45-32, 58-49, 70-66

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κρις Χουγκάζ): Τέιλορ 14, Μπέρι 17 (3), Χάρις 15 (3), Δίπλαρος 6 (2), Μπράντον 7 (1), Καμαριανός, Καμπερίδης 3 (1), Δημητρακόπουλος, Χουγκάζ 2, Τζοουνς 6

ΑΡΗΣ (Βαγγέλης Αγγέλου): Τζόουνς 11, Καϊζερ 8, Βεργίνης 1, Μποχωρίδης 9 (1), Φλιώνης, Μπελ 11 (2), Ντάλο 7 (1), Σλαφτσάκης 2, ΜακΓκι 6, Χάρις 5 (1), Αγγέλου 6 (2)