Ας ξεκινήσουμε με μια σύντομη αναδρομή στο πρόσφατο παρελθόν, η οποία θα μας βοηθήσει να κατανοήσουμε τους λόγους επιλογής του Zach Leday από τον coach Blatt. Κατά την ταπεινή μου γνώμη, η απόκτηση του συγκεκριμένου αθλητή υποστηρίζεται από μια στιβαρή αλληλουχία σκέψεων που εδράζεται στον διαρκώς μεταβαλλόμενο χαρακτήρα του αθλήματος. Με την βοήθεια του Αμερικανού Center o προπονητής του Ολυμπιακού προσπαθεί να δημιουργήσει ένα πολύτιμο ανταγωνιστικό πλεονέκτημα για την ομάδα του, πράγμα που μακροπρόθεσμα θα του επιτρέψει να βρεθεί ένα βήμα μπροστά συγκριτικά με τους υπόλοιπους.
![Λεντέι: To σημαντικότερο project του νέου Ολυμπιακού](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2018/11/blatt-leday-olympiakos.jpg)