Από τις πιο ενδιαφέρουσες βραδιές. Από εκείνες που επί της ουσίας δεν έχεις τίποτα να χάσεις, παρά μόνο να κερδίσεις. Κάπως έτσι είναι γραμμένο το σενάριο που θα αντικρίσει ο Ολυμπιακός στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» κόντρα στη Μπέτις. Γνωρίζει εκ προοιμίου πως για εκείνον η «παρτίδα» πρόκρισης θα προκύψει κόντρα στη Μίλαν, στο Φάληρο (13/12). Έχει λοιπόν το προνόμιο στη Σεβίλλη, να προσπαθήσει να φτιάξει καλύτερες τις πιθανότητες του για τον «τελικό» που έρχεται.
![Ολυμπιακός: Αρκεί να το δει σαν ευκαιρία](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2018/11/fortounis-olympiakos-numbers.jpg)