Το γκολ του Μαρτίνες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε στην Ιντερ τη σπουδαία νίκη επί της Νάπολι στο Σαν Σίρο (1-0), ένα αποτέλεσμα, που χάρηκαν και στο Τορίνο, καθώς η Γιουβέντους έστω κι αν δε νίκησε στο Μπέργκαμο την Αταλάντα, είναι πλέον στο +9 από την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι.

Τα τελευταία λεπτά στο Σαν Σίρο, ήταν ένα θρίλερ. Η Νάπολι έχασε τεράστια ευκαιρία στο 89′ να πάρει τη νίκη όταν αρχικά ο Χαντάνοβιτς και στη συνέχεια ο Ασαμόα πάνω στη γραμμή, εξουδετέρωσαν τα σουτ των Ινσίνιε και Ζιελίνσκι. Σα να μην έφτανε αυτό, ο Μαρτίνες σκόραρε δύο λεπτά αργότερα για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του Λουσιάνο Σπαλέτι. Να σημειώσουμε ότι η Νάπολι τέλειωσε το ματς με εννέα παίκτες καθώς αποβλήθηκαν οι Κουλιμπαλί (81′, δεύτερη κίτρινη) και Ινσίνιε (90+5, απ’ ευθείας κόκκινη).