Το πρόσφατο εξώφυλλο της New York Post (εκδίδεται από το 1801) είναι η αφορμή. Το σκεφτόμουν εδώ και εβδομάδες, από τότε που προκλήθηκε συζήτηση ενόψει των ετήσιων βραβείων του ΠΣΑΤ, στα οποία δεν ανακηρύχθηκε από τους αθλητικούς συντάκτες ως αθλητής της χρονιάς (υπερψηφίστηκε ο Λευτέρης Πετρούνιας αντ’ αυτού)! Ο λόγος για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο και τον παγκόσμιο αντίκτυπο που προκαλεί σε κάθε αγωνιστική του εμφάνιση…
![Έλληνας της χρονιάς ο Αντετοκούνμπο!](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2018/12/antetokounmpo-4.jpg)