Πέραν του ότι ήταν ο κορυφαίος του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ στη νίκη επί του Άρη, ο Νικ Καλάθης έφτασε σε ένα επίτευγμα με ιστορική χροιά. Με τις 10 ασίστ που μοίρασε, ο διεθνής γκαρντ έγινε ο 5ος πασέρ στην ιστορία της Betshop Basket League.
![Στην 5η θέση των πασέρ της Basket League ο Καλάθης](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2019/01/kalathis-1.jpg)
Πέραν του ότι ήταν ο κορυφαίος του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ στη νίκη επί του Άρη, ο Νικ Καλάθης έφτασε σε ένα επίτευγμα με ιστορική χροιά. Με τις 10 ασίστ που μοίρασε, ο διεθνής γκαρντ έγινε ο 5ος πασέρ στην ιστορία της Betshop Basket League.