Απίστευτη ισοπαλία στη Βεστφαλία, ανάμεσα σε Ντόρτμουντ και Χόφενχαϊμ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 3-0 και όλα έδειχναν πως θα έπαιρναν τη νίκη, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έκαναν επική ανατροπή και έφυγαν με το βαθμό της ισοπαλίας (3-3)

Η ομάδα του Λισιέν Φαβρ προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με γκολ των Σάντσο και Γκέτσε και όταν ο Γκερέιρο στο 66′ σημείωσε το 3-0 όλοι πίστεψαν πως το ματς είχε τελειώσει. Η Χόφενχαϊμ όμως είχε αντίθετη γνώμη. Αρχικά μείωσε με τον Μπελφοντίλ στο 75′ και στη συνέχεια «χτύπησε» στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Καντεράμπεκ σημείωσε το 3-2 στο 83′ και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μπελφοντίλ ισοφάρισε.

Σοκ για τη Γκλάντμπαχ που ηττήθηκε εντός έδρας από την Χέρτα με 3-0! Οι φιλοξενούμενοι «χτύπησαν» στην κόντρα και σκόραραν με τους Καλού (30′), Ντούντα (56′) και Σέλκε (76′).