Παρά την μεγάλη κούραση και την αδιάκοπη καταπόνηση από τις συνεχόμενες αγωνιστικές υποχρεώσεις, η ΑΕΚ επέκτεινε το νικηφόρο σερί της στο ελληνικό πρωτάθλημα επικρατώντας επί της αξιόλογης Κύμης με 96-92 στο ΟΑΚΑ. Εκ πρώτης όψεως, η δυναμικότητα του αντιπάλου μπορεί να μην τρομάζει κανέναν. Παρόλα αυτά – όπως άλλωστε μαρτυρά και το τελικό σκορ – το παιχνίδι έκρυβε μια σειρά από παγίδες για την Ένωση.
![ΑΕΚ – Κύμη: Η άμυνα και το «λιθουανικό κλειδί»](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2019/03/aek-basket-4.jpg)