Το περασμένο Σάββατο διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη το σπουδαίο ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη. Η αντιπαλότητα που διατηρείται ανάμεσα στους δύο συλλόγους – η οποία ενίοτε ξεφεύγει από τα αθλητικά πλαίσια – προσδίδει πάντοτε ιδιαίτερα χαρακτηριστικά σε κάθε τέτοιου είδους αναμέτρηση. Ο ηττημένος θα καλεστεί αργά η γρήγορα να αντιμετωπίσει την γκρίνια και την δυσαρέσκεια των φιλάθλων του, ενώ αντίθετα ο νικητής θα απολαύσει εγκωμιαστικά σχόλια και μια περίοδο ηρεμίας, σαν επιβράβευση για το τελικό αποτέλεσμα.
![Τυφλός VS μονόφθαλμος ή αλλιώς Άρης VS ΠΑΟΚ](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2019/03/ARIS-paok.BASKET.jpg)
Διαβάστε Επίσης
Τυφλός VS μονόφθαλμος ή αλλιώς Άρης VS ΠΑΟΚ
Πού κρίθηκε το Άρης – ΠΑΟΚ και τι έκαναν στο παρκέ οι δυο μονομάχοι του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης
Τελευταία Νέα