Περιμέναμε στωικά να βγει και να μιλήσει. Μιλάμε για χρησμό, για την επιτομή της διεισδυτικής σκέψης, αλλά δεν απογοητευτήκαμε: «Θα είναι ό,τι χειρότερο για το μπάσκετ, ένα τεράστιο σωματείο με τόσο μεγάλη ιστορία όπως ο Ολυμπιακός να παίξει στην Α2 και θα πρέπει να βρεθεί άμεσα λύση. Το λέω ευθέως» δήλωσε ο Γιώργος Βασιλακόπουλος, υποχρεώνοντας χιλιάδες απανταχού φίλους της ομάδας του λιμανιού να φωνάξουν ρυθμικά «Γιώργο, ψυχάρα, Ολυμπιακάρα».
![Γιώργο, ψυχάρα, Ολυμπιακάρα](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2019/06/vasilakopoulos-eok-basket.jpg)