Ακόμα ένα δηκτικό σκίτσο – σχόλιο σχετικά με την πανδημία δημοσίευσε ο Αρκάς στην προσωπική του σελίδα στο Facebook. Απευθύνεται, όπως και τα προηγούμενα με πρωταγωνιστή τον «Θανασάκη», στους συνωμοσιολόγους, δηλαδή όλους εκείνους που αμφιβάλλουν για την ίδια την ύπαρξη του κοροναϊού, ή αμφισβητώντας τους ίδιους τους επιστήμονες εκφέρουν άποψη και υποβαθμίζουν την επικινδυνότητά του.
«Είναι πολλοί που πιστεύουν ότι δεν υπάρχουμε» σχολιάζει ο ένας «κοροναϊός» και ο δεύτερος του απαντά με νόημα: «Πρέπει να πείσουμε και τους υπόλοιπους».
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/07/109695454_1988980417904777_7136775447136171759_o-478x600.jpg)