Ο Σαρλ Λεκλέρ πήρε τη δεύτερη pole position για φέτος και 11η στην καριέρα του. Οπότε, αύριο, το πρωί στο γκραν πρι της Αυστραλίας, ο Μονεγάσκος και πρωτοπόρος του φετινού πρωταθλήματος, ευελπιστεί να μπει δώσει τον ρυθμό, και να κερδίσει έναν ακόμη αγώνα.
Ο πιλότος της Ferrari θα βρεθεί μπροστά από τις δύο Red Bull των Μαξ Φερστάπεν και Σέρχιο Πέρεθ, τέταρτος θα είναι ο Λάντο Νόρις (McLaren) και στις θέσεις 5-6 θα βρεθούν οι Λιούις Χάμιλτον και Τζορτζ Ράσελ, αντίστοιχα, με τις δύο Mercedes.
- Θεσσαλονίκη: 7 χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου – Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
- «Γαλάζια μουρμούρα» για την υποψηφιότητα Φουντεδάκη και οπισθοχώρηση από την κυβέρνηση
- Το συγκινητικό μήνυμα του Βαγγέλη Μαρινάκη στον Κώστα Φορτούνη: «Πάντα μια θέση στο λιμάνι της καρδιάς μας»