Η Mercedes-Benz, με ιστορία 136 ετών, όντας εφευρέτης της αυτοκίνησης και με στόχο να γνωρίσει την ιστορική, τετράτροχη εξέλιξη της στο Ελληνικό κοινό – με πρωταγωνιστή την ηλεκτροκίνηση και όλα τα μοντέλα της από το παρελθόν έως σήμερα – διοργανώνει την έκθεση “PAST TO THE FUTURE”, από τις 7 έως τις 14 Μαΐου στον εξωτερικό χώρο του εμπορικού κέντρου Golden Hall στο Μαρούσι .
Η Έκθεση περιλαμβάνει ιστορικά μοντέλα της Mercedes-Benz που ξεχώρισαν για τις καινοτομίες,, καθώς και πολλά νέα μοντέλα που θα αποτελέσουν τα κλασικά του μέλλοντος της αυτοκίνησης και παρουσιάζονται για πρώτη φορά επί Ελληνικού εδάφους.
![](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2022/04/21C0762_004-300x200.jpg)
Το ταξίδι στο χρόνο θα είναι μοναδικό, μιας και θα παρουσιαστούν για πρώτη φορά οχήματα, όπως το ιστορικό, και πρώτο τρίτροχο όχημα Patent-Motorwagen που κατασκεύασε ο Carl Benz και κατοχύρωσε το 1886, φτάνοντας ως το μέλλον – έως τη νέα Mercedes-Maybach GLS, την ολοκαίνουρια Mercedes-AMG SL και τα αμιγώς ηλεκτρικά μοντέλα EQB, EQE και τη ναυαρχίδα των ηλεκτρικών EQS.
Οι ώρες λειτουργίας είναι από τις 10:00 έως τις 21:00 και η είσοδος είναι ελεύθερη.