Μια εφ’ όλης της ύλης συνέντευξη στο περιοδικό Down Town παραχώρησε η Άννα Κορακάκη, η οποία -μεταξύ άλλων- αναφέρθηκε σε ένα πολύ προσωπικό και δύσκολο περιστατικό, που της συνέβη.
Πρόκειται για τη μάχη, που έδωσε η ίδια με τον εαυτό της και τον stalker, που την παρακολουθούσε για δύο ολόκληρα χρόνια, φτάνοντας μάλιστα στο σημείο να κάψει το αυτοκίνητο του συντρόφου της, αλλά και να επιχειρήσει να μπει μέσα στο σπίτι της.
Πήγε να μπει στο σπίτι της
Μεταξύ άλλων θα πει πως «μια μέρα που δεν ήταν ο τότε σύντροφός μου στο σπίτι αποπειράθηκε με ένα φίλο του να μπουν μέσα στο διαμέρισμά μου όταν ήμουν μόνη».
«Κόντεψε να σπάσει την πόρτα και ήμουν ολομόναχη στο σπίτι. Δεν ξέρεις τι θα γινόταν αν έμπαινε. Είχαμε πάρα πολλά: απειλές, εκφόβιζε φίλους μου, δικούς μου ανθρώπους, γνωστούς μου στις δουλειές τους. Ήταν δύο χρόνια ένα μαρτύριο» είπε χαρακτηριστικά.
Παράλληλα, είπε ότι το σημείο που κατάλαβε ότι πρέπει να κάνει κάτι «ήταν η απόπειρα να μπουν στο σπίτι τότε κάλεσα την αστυνομία, πήγε αυτόφωρο, έγιναν όλες οι διαδικασίες και μετά από λίγους μήνες ήταν ο εμπρησμός του αυτοκινήτου του τότε συντρόφου μου».
«Εκεί μάλιστα κινδύνεψαν και άνθρωποι γιατί ήταν σταθμευμένο στο κέντρο της πόλης, κάτω από μια μεγάλη πολυκατοικία. Κάηκε το μισό κτίριο, κάηκαν κι άλλα οχήματα« κατέληξε η ελληνίδα Ολυμπιονίκης.
- Ιμάν Κελίφ: Η Διεθνής Ομοσπονδία Πυγμαχίας ζητάει να αποδείξει πως είναι γυναίκα
- Παπανικολάου για Εθνική μπάσκετ: «Θα χαμογελάσω γιατί η Ελλάδα έδειξε πως μπορεί να κοιτάξει στα μάτια πολύ μεγάλες ομάδες»
- Κορονοϊός: Ασυνήθιστα υψηλή η κυκλοφορία του ιού – Έως και 20 φορές περισσότερα κρούσματα από όσα καταγράφονται