Ο δημιουργός της Κοινωνικής Κουζίνας, Κωνσταντίνος Πολυχρονόπουλος, υποδέχεται τη Νίκη Λυμπεράκη στο σπίτι του «Άλλου Ανθρώπου», στο Μεταξουργείο. Η «Μεγάλη Εικόνα» συνθέτει τα κομμάτια του παζλ μιας ξεχωριστής προσωπικότητας, σε νέα ημέρα, απόψε στις 00:10, στο MEGA.
Μαγειρεύοντας στη μαρμίτα των χιλίων μερίδων και κρατώντας το εμβληματικό πια «κουπί της Ελπίδας», ο Κωνσταντίνος Πολυχρονόπουλος εξιστορεί στη Νίκη Λυμπεράκη την εντυπωσιακή του πορεία.
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/10/thumbnail_Μεγάλη-Εικόνα_Ο-άλλος-άνθρωπος-4-600x338.jpg)
O «Αλλος Ανθρωπος» ξεναγφεί στο σπίτι του τη Νίκη Λυμπεράκη στη Μεγάλη Εικόνα
Πώς γεννήθηκε η ιδέα της Κοινωνικής Κουζίνας; Τι τον ενέπνευσε και από πού αντλεί τη δύναμη να παλεύει ακούραστα για τους άλλους ανθρώπους γύρω του; Πώς είναι η καθημερινότητά του, τι ονειρεύεται για το μέλλον και ποιοι είναι οι λόγοι που τον κάνουν να παραμένει αθεράπευτα ρομαντικός αλλά και κατηγορηματικά ασυμβίβαστος με οποιαδήποτε έννοια θεσμού;
«ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΚΟΝΑ» ΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΛΥΜΠΕΡΑΚΗ
ΝΕΑ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟΨΕ ΣΤΙΣ 00:10
#MegaliEikona