Λίγο μετά τις 12 έφτασε ο Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν στο Μέγαρο Μαξίμου για να συναντήσει τον πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη, στο πλαίσιο της επίσκεψης του για την συνεδρίαση του Ανωτάτου Συμβουλίου Συνεργασίας Ελλάδας – Τουρκίας.
Φυσικά δεν έλειψαν και τα απρόοπτα, καθώς την ώρα που ο Μητσοτάκης υποδεχόταν τον Ερντογάν στο Μέγαρο Μαξίμου και ήταν έτοιμοι να φωτογραφηθούν, στο πλάνο βρέθηκε ο Πίνατ, ο οποίος απαθανατίστηκε με τους δύο ηγέτες. Άλλωστε δεν είναι η πρώτη φορά που ο Πίνατ κάνει την εμφάνισή του σε τέτοιου είδους συναντήσεις.
Για μία ακόμη φορά ο σκύλος τράβηξε πάνω του τα βλέμματα, ενώ εισερχόμενος ο επικεφαλής της ελληνικής διπλωματίας, Γιώργος Γεραπετρίτης, τον χάϊδεψε.
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/12/ap23341374929988.jpg)
Ο Πίνατ κλέβει την παράσταση
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/12/6050784-1024x682.jpg)
Τα χάδια του Γεραπετρίτη στον Πίνατ