Το Δημοτικό Θέατρο Πειραιά επισκέφτηκε χθες ο Πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης με τη σύζυγό του Μαρέβα Γκραμπόφσκι – Μητσοτάκη για να παρακολουθήσουν τη sold out επιτυχία “Τρεις Ψηλές Γυναίκες” του Edward Albee σε σκηνοθεσία του διεθνούς φήμης σκηνοθέτη Robert Wilson.
Τον Πρωθυπουργό και τη σύζυγό του υποδέχθηκαν ο Καλλιτεχνικός Διευθυντής του Δημοτικού Θεάτρου Πειραιά Νίκος Διαμαντής και ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Δήμου Πειραιά Γιάννης Χατζηαλέξης.
![](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2024/02/thumbnail_TOM_4865.jpg)
Στο τέλος της παράστασης το πρωθυπουργικό ζεύγος καταχειροκρότησε και συνεχάρη τις τρεις εξέχουσες πρωταγωνίστριες Ρένη Πιττακή, Καρυοφυλλιά Καραμπέτη και Λουκία Μιχαλοπούλου.