Η ΑΕΚ μπορεί να νίκησε εντός έδρας τη Λαμία με 3-0, αλλά ο ΠΑΟΚ πέρασε από το «Κλεάνθης Βικελίδης» και με το 2-1 επί του Άρη κατέκτησε το πρωτάθλημα.
Η Ένωση δεν πήρε το δώρο που περίμενε από τους Κιτρινόμαυρους της Θεσσαλονίκης, με αποτέλεσμα να επικρατήσει απογοήτευση και κατήφεια στο γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας. Χαρακτηριστική είναι η φωτογραφία του Δημήτρη Μελισσανίδη στη σουίτα του γηπέδου της Opap Arena, με τον ιδιοκτήτη της ΠΑΕ ΑΕΚ να είναι απαρηγόρητος.
Ο Δημήτρης Μελισσανίδης ήταν απογοητευμένος από την εξέλιξη της βραδιάς και έπιανε το κεφάλι του, μην μπορώντας να πιστέψει τον τρόπο με τον οποίο έχασε η ομάδα του το φετινό πρωτάθλημα. Ένα πρωτάθλημα που κατέληξε στη Θεσσαλονίκη και τον ΠΑΟΚ, με τους Κιτρινόμαυρους να παίρνουν τον τίτλο για τέταρτη φορά στην ιστορία τους.
Δείτε τις φωτογραφίες:
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/05/6bb79a42-1ca8-4a73-a8c9-d5dc81475457.jpg)
Η στιγμή της αποχώρησης
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/05/326cecc7-58bd-4053-ba51-c22cab7f6e30.jpg)
Έφυγε απογοητευμένος από το γήπεδο
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/05/8586c646-0666-4775-a117-75764df9bba5.jpg)