Ο Απόστολος Χρήστου έγραψε ιστορία!
Ο κολυμβητής του Ολυμπιακού πραγματοποίησε με μυθική κούρσα στον τελικό των 200μ. ύπτιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, το δεύτερο για την Ελλάδα στους φετινούς Αγώνες.
Ο ηγέτης του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης, έδωσε συγχαρητήρια στον αθλητή των Ερυθρόλευκων, που τίμησε τα ελληνικά χρώματα, για τη μεγάλη του επιτυχία.
Χαρακτηριστικά έγραψε: «Συγχαρητήρια Απόστολε για το ασημένιο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες! Μας έκανες όλους περήφανους!».
Δείτε την ανάρτησή του:
![](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/08/marinakis.png)