Έντυπη Έκδοση
Πιστός στην Κάλιαρι και την Εθνική Ιταλίας
Κάποιες στιγμές θυμάμαι εκείνο το παιχνίδι στο Νέο Φάληρο με αντίπαλο την Ιταλία. Μάρτιος του ’72 ήταν και η Ιταλία θα έδινε φιλικό με τη δική μας εθνική ομάδα. Ερχόταν ως φιναλίστ του Παγκοσμίου Κυπέλλου του ’70. Με παίκτες ξεχωριστούς και υψηλής ποιότητας. Τζοφ, Φακέτι, Ματσόλα, Μπενέτι, Μπονινσένια και βέβαια ο σπουδαίος Τζίτζι Ρίβα. Ενας […]
![Πιστός στην Κάλιαρι και την Εθνική Ιταλίας](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2024/02/Gigi-Riva-b-n-scaled.jpg)