Έντυπη Έκδοση
«Ζηλεύω την αρχή του “Φύλακα στη σίκαλη”»
Η τελευταία φορά που συγκινήθηκα με μια ολοκληρωμένη αφήγηση ήταν… Οταν διάβασα τη νουβέλα της Μαριλένας Παπαϊωάννου Κατεβαίνει ο Καμουζάς στους φούρνους. Μια διαφορετική ματιά στο δράμα του Εμφυλίου. Οι πολιτικοί κρατούμενοι στα Βούρλα προσπαθούν πάση θυσία να φυγαδεύσουν το χειρόγραφο του άρρωστου συγκρατούμενού τους Φώτη που με μια μύτη μολυβιού γράφει σε δυσεύρετα κομματάκια […]
![«Ζηλεύω την αρχή του “Φύλακα στη σίκαλη”»](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2019/03/KYRIMH.jpg)