Οι προσδοκίες των πολιτών χτίζουν το Πρόγραμμα
Οταν με κάλεσε ο Πρωθυπουργός (Τρίτη 10/8/2021) να αναλάβω την ανασυγκρότηση της Βόρειας Εύβοιας από την καταστροφική πυρκαγιά, είπα αμέσως ΝΑΙ, παρότι ήξερα τι με περιμένει: Καχυποψία – αμφισβήτηση – αποδόμηση από μια τοπική κοινωνία θυμωμένη και αγανακτισμένη, έτοιμη να αποδεχθεί το πιο ακραίο σενάριο συνωμοσίας (π.χ. «Μας κάψανε για να βάλουνε ανεμογεννήτριες και ο […]