Έντυπη Έκδοση
Στο καζάνι μιας χαοτικής αντιπαράθεσης
Μάιος 1975: Απολαμβάνουμε – και με το παραπάνω – την ελευθερία μας, πριν καλά-καλά κλείσει ένας χρόνος από την πτώση της χούντας. Βρίσκομαι στην (τότε) Πάντειο, στο πρώτο Πανσπουδαστικό Συνέδριο της ΕΦΕΕ, εκπροσωπώντας τον σύλλογο φοιτητών του Φυσικού στο Πανεπιστήμιο Πατρών και την πανίσχυρη τότε Πανσπουδαστική. Στην Πάτρα, ζούμε τη δική μας άνοιξη. Συνελεύσεις στο […]