Έντυπη Έκδοση
Η ζωή της Ρήνης
Ακόμη και αν είναι μυθοπλασία το εξαίρετο κείμενο της πεζογράφου Κατερίνας Παναγιωτοπούλου, τίποτε δεν σε εμποδίζει να σκεφτείς πως οτιδήποτε δημιουργείται στο μυαλό ενός συγγραφέα δεν μπορεί παρά να έχει υπάρξει ως πραγματική ιστορία. Καθώς τίποτε το απολύτως επινοημένο δεν μπορεί να προκαλέσει τη συγκίνηση και το δέος που αισθανόμαστε σήμερα. Για να ανακινούνται διαρκώς μέσα μας τόσες αγωνίες και τόσοι φόβοι είναι γιατί ακόμα και την πιο ανήκουστη περιπέτεια την έχει υποστεί κάποτε ένας συγκεκριμένος άνθρωπος για να αποκτάει αυτή η περιπέτεια λαλιά χάρις στην έμπνευση ενός δημιουργού
![Η ζωή της Ρήνης](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2019/03/2.-Φωτογραφία-διηγήματος.jpg)