Έντυπη Έκδοση
Εκλεισαν οι πόρτες, άνοιξαν τα στόματα και οι καρδιές
Μέσα στο 2021 και δυστυχώς και στο 2022 καταγράφηκε μια αυξητική τάση του φαινομένου της ενδοοικογενειακής βίας. Σίγουρα η πανδημία έπαιξε τον ρόλο της στην αύξηση των περιστατικών γιατί έκλεισαν οι πόρτες και όταν κλείνουν οι πόρτες, όλα αυτά τα προβλήματα που υπάρχουν ήδη γίνονται πιο έντονα. Επιπλέον, στη χώρα μας, υπάρχει η νοοτροπία να […]