Έντυπη Έκδοση
Τρία μαθήματα ηγεσίας και ήθους
Ο Οδυσσέας Κυριακόπουλος ήταν για εμένα όπως και πολλούς νέους επαγγελματίες ένα πρότυπο ηγέτη, πολίτη, ανθρώπου. Ως πρωτοετής φοιτητής ένα πρωί πήγα να πάρω την αλληλογραφία μου. Προς μεγάλη μου έκπληξη βρήκα μια επαγγελματική κάρτα του Οδυσσέα με ένα σημείωμα: «Βρίσκομαι στο πανεπιστήμιο, θα χαιρόμουν πολύ να τα λέγαμε, Ο.Κ.». Πίστεψα ότι έχει γίνει λάθος, […]