Το transition, το build up και η εκφορά
Τελευταίο Γλωσσίδι σήμερα πριν από την καλοκαιρινή ανάπαυση του πολεμιστή (λέμε, τώρα…). Με το Euro να έχει ολοκληρωθεί πρόσφατα, δεν μπορώ να μη σχολιάσω από γλωσσική σκοπιά όσα έπιασε το αφτί μου παρακολουθώντας τη μετάδοση κάποιων αγώνων. Και πρώτα, μια βασική διαπίστωση: δεν υπάρχει αμφιβολία ότι το επίπεδο των εκφωνητών έχει σαφώς βελτιωθεί σε σχέση […]